Linki

www.arvindguptatoys.com
Ogromny wybór ciekawych eksperymentów z różnych dziedzin nauki
www.pl.euhou.net
Polska strona europejskiego programu popularyzacji astronomii. Wejdź i zrób zdjęcie teleskopem na Harvardzie i otrzymaj je na swojego maila!
www.nasa.gov
Strona którą wszyscy znają, ale, niestety, nie każdy odwiedził…
www.eurovolvox.org
Europejski projekt poświęcony biologii w szkole średniej: duży zasób cennych materiałów dydaktycznych w atrakcyjnej formie
www.scienceinschool.org
Internetowe wydanie świetnego czasopisma dla szkół prezentujące najważniejsze zagadnienia związane z naukami przyrodniczymi łączące współczesne osiągnięcia nauki ze lekcjami szkolnymi. 29 wersji językowych!
www.sfn.edu.pl
Strona poświęcona biologii na poziomie szkoły średniej, zawiera wiele materiałów projektu Volvox w języku polskim. Polecamy ją zwłaszcza nauczycielom, którzy znajdą w niej ciekawą ofertę szkoleniową dla siebie oraz swoich klas.

Wydarzenia

Konferencja podsumowująca – już wkrótce!

15 grudnia w Domu Nauczyciela w Tbilisi odbędzie się konferencja podsumowująca nasz tegoroczny projekt edukacyjny „Ściśle równe szanse”. W gronie polskich i gruzińskich ekspertów z zakresu edukacji , urzędników systemu oświaty oraz nauczycieli będziemy dzielić się rezultatami i wrażeniami z realizacji projektu oraz rozmawiać o możliwości kontynuacji i rozszerzania współpracy na rzecz podnoszenia jakości nauczania przedmiotów przyrodniczych. Na konferencji zaprezentujemy również wyniki badań potrzeb gruzińskich nauczycieli wiejskich, przeprowadzonych w ramach projektu.

Szkolenia dla nauczycieli, czyli 30 x 15 = 450

Przez cały październik i pierwszy tydzień listopada trwały szkolenia z zakresu prowadzenia lekcji biologii, chemii i fizyki metodami doświadczalnymi i wykorzystania interaktywnych form pracy z uczniami. W 30 szkoleniach wzięło udział średnio 15 nauczycieli. Ogółem trenerzy projektu przeszkolili 455 nauczycieli, którzy poza wiedzą i umiejętnościami otrzymali również publikację metodyczną do prowadzenia lekcji doświadczalnych „Ściśle ciekawa lekcja” wraz z filmami instruktażowymi, dzięki czemu po zakończeniu szkolenia mogą samodzielnie podnosić swoje kwalifikacje i czerpać jeszcze większą radość z eksperymentowania wraz ze swoimi uczniami.

Budujemy zespół trenerski

W dniach 3-6 oraz 12-14 września w Centrum Rozwoju Edukacji w Gori odbyły się szkolenia dla nauczycieli-trenerów projektu „Ściśle równe szanse”. W trakcie tych zajęć rozwijali oni swoje umiejętności trenerskie, warsztat metodyczny oraz doskonalili swoje kwalifikacje z zakresu prowadzenia demonstracji i pokazów naukowych. Dzięki aktywnej pracy powstała grupa 16 trenerów, gotowych do dzielenia się swoimi doświadczeniami i prowadzenia szkoleń dla nauczycieli szkół wiejskich w Kvemo Kaartli, Shida Kartli i Samtskhe Javakheti.

»» Wydarzenia