Program "Ściśle fajna lekcja" łączy działania Fundacji Partners Polska i jej partnerów skierowane na wyrównywanie dostępu do nowoczesnej, otwartej edukacji, służącej przyśpieszeniu rozwoju społecznego, wyrównywaniu szans edukacyjnych oraz tworzeniu międzynarodowego środowiska osób, które pragną zmieniać świat edukacji.

Naszym celem jest zwiększanie szans na rozwój i poprawę warunków życia młodych ludzi poprzez modernizację oświaty. Przekazujemy więc nowoczesne narzędzia edukacyjne, które będąc innowacyjne, są w pełni dostępne dla wszystkich szkół i nauczycieli, bez względu na stopień ich zamożności oraz region świata, w jakim się znajdują. Chcemy demokratyzować oświatę poprzez:

Zadaniem tej strony jest pomoc nauczycielom w opracowywaniu ciekawych lekcji: to dla Was umieszczone są tu filmy, konspekty lekcji, materiały informacyjne.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami pochodzącymi z realizowanych przez nas projektów oraz do kontaktu i współpracy na rzecz rozwoju szkół w Polsce i innych krajach!FilmyBiologia - Model klatki piersiowej
Szybka i prosta metoda przedstawienia podstawowej zasady wentylacji płuc przy pomocy butelki i balonika.


Chemia - płonący banknot
Doświadczenie-"sztuczka". Pokazuje, że nie wszystko, co się pali, musi się spalać.


Fizyka - statek w butelce
Butelka z umieszczoną w środku zapaloną świeczką zasysa do środka wodę.

Wydarzenia

Konferencja podsumowująca – już wkrótce!

15 grudnia w Domu Nauczyciela w Tbilisi odbędzie się konferencja podsumowująca nasz tegoroczny projekt edukacyjny „Ściśle równe szanse”. W gronie polskich i gruzińskich ekspertów z zakresu edukacji , urzędników systemu oświaty oraz nauczycieli będziemy dzielić się rezultatami i wrażeniami z realizacji projektu oraz rozmawiać o możliwości kontynuacji i rozszerzania współpracy na rzecz podnoszenia jakości nauczania przedmiotów przyrodniczych. Na konferencji zaprezentujemy również wyniki badań potrzeb gruzińskich nauczycieli wiejskich, przeprowadzonych w ramach projektu.

Szkolenia dla nauczycieli, czyli 30 x 15 = 450

Przez cały październik i pierwszy tydzień listopada trwały szkolenia z zakresu prowadzenia lekcji biologii, chemii i fizyki metodami doświadczalnymi i wykorzystania interaktywnych form pracy z uczniami. W 30 szkoleniach wzięło udział średnio 15 nauczycieli. Ogółem trenerzy projektu przeszkolili 455 nauczycieli, którzy poza wiedzą i umiejętnościami otrzymali również publikację metodyczną do prowadzenia lekcji doświadczalnych „Ściśle ciekawa lekcja” wraz z filmami instruktażowymi, dzięki czemu po zakończeniu szkolenia mogą samodzielnie podnosić swoje kwalifikacje i czerpać jeszcze większą radość z eksperymentowania wraz ze swoimi uczniami.

Budujemy zespół trenerski

W dniach 3-6 oraz 12-14 września w Centrum Rozwoju Edukacji w Gori odbyły się szkolenia dla nauczycieli-trenerów projektu „Ściśle równe szanse”. W trakcie tych zajęć rozwijali oni swoje umiejętności trenerskie, warsztat metodyczny oraz doskonalili swoje kwalifikacje z zakresu prowadzenia demonstracji i pokazów naukowych. Dzięki aktywnej pracy powstała grupa 16 trenerów, gotowych do dzielenia się swoimi doświadczeniami i prowadzenia szkoleń dla nauczycieli szkół wiejskich w Kvemo Kaartli, Shida Kartli i Samtskhe Javakheti.

»» Wydarzenia